İstanbul Şehir Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Sosyoloji Dükkânı, Şehir Gönüllüleri ve hikâye temelli projeler oluşturan bir performans grubu olan Seyyar Masalcılar işbirliğiyle Sultanbeyli’deki Teneke Mahalle’de yaşayan Roman çocuklar İstanbul Şehir Üniversitesinde ağırlandı.

ŞEHİR Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kentel’den eğitimin önemini dinleyen çocuklar, masal dinletisi, animasyon çizgi film gösterimi ve resim atölyesi ile keyifli bir gün geçirdi.

Sultanbeyli’deki Teneke Mahalle’de yaşayan yaşları 9 ile 13 arasında değişen 25 çocuk, “ŞEHİR’de Bir Gün” etkinliği kapsamında İstanbul Şehir Üniversitesinde ağırlandı. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Sosyoloji Dükkânı, Şehir Gönüllüleri ve hikâye temelli projeler oluşturan bir performans grubu olan Seyyar Masalcılar işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, İstanbul Şehir Üniversitesinin Batı Kampüsünde yapılan gezi ile başladı ve çocuklar üniversitedeki ilk derslerini Ferhat Kentel’den aldı. Üniversitede yapılan eğitimi ve eğitimin önemini dinleyen çocuklar hayallerini paylaştı.

Masal dinletisi, animasyon çizgi film ve resim atölyesi gibi etkinliklere katılan çocuklar, “ŞEHİR’de Bir Gün” kapsamında keyifli bir gün geçirdi.

Print Friendly, PDF & Email
0

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER