İstanbul Şehir Üniversitesi geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden sosyal bilimlerin duayen isimlerinden ve vefatına kadar ŞEHİR Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Şerif Mardin anısına “Şerif Mardin Sempozyumu” düzenliyor. Sempozyum Prof. Dr. Şerif Mardin’in öğrencisi ve eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun yapacağı konuşma ile başlayacak.

İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü Konferans Salonunda düzenlenecek etkinlikte Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Yöntemden Teoriye Şerif Mardin’in Türkiye’de Sosyal Bilim Geleneğine Katkısı” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

“Şerif Mardin ile Türkiye’yi Anlamak” başlıklı oturumunun moderatörlüğünü İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Engin Deniz Akarlı yapacak. Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, Başbakanlık eski Başdanışmanlarından Prof. Dr. Necdet Subaşı ve Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Esenbel katılacak.

“Şerif Mardin ile Sosyal Bilimleri Anlamak” başlıklı ikinci oturumun moderatörlüğünü ise İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Kentel yapacak. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nükhet Sirman, İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nurullah Ardıç, Bilim ve Sanat Vakfı Başkanı ve İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Okumuş ile İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zübeyr Nişancı konuşmacı olarak katılacak.

 

24 Kasım 2017 Cuma günü düzenlenecek “Şerif Mardin Sempozyumu” programı şu şekilde:

10:00 – 10:45 Davetli Konuşmacı

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu

Yöntemden Teoriye Şerif Mardin’in Türkiye’de Sosyal Bilim Geleneğine Katkısı” 

 

11:00- 12:30 1. Oturum: Şerif Mardin ile Türkiye’yi Anlamak

Moderatör: Prof. Dr. Engin D. Akarlı, İstanbul Şehir Üniversitesi

Prof. Dr. Selçuk Esenbel, Boğaziçi Üniversitesi

Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, Uludağ Üniversitesi

Dr. Necdet Subaşı, T.C. Başbakanlık

 

14:30 – 16:30 2. Oturum: Şerif Mardin ile Sosyal Bilimleri Anlamak

Moderatör: Prof. Dr. Ferhat Kentel, İstanbul Şehir Üniversitesi

Prof. Dr. Nükhet Sirmen, Boğaziçi Üniversitesi 

Doç. Dr. Nurullah Ardıç, İstanbul Şehir Üniversitesi

Yrd. Doç.Dr. Ahmet Okumuş, İstanbul Şehir Üniversitesi

Yrd. Doç. Dr. Zübeyir Nişancı, İstanbul Şehir Üniversitesi

Print Friendly, PDF & Email
0

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER